Dünyaca ünlü heavy metal grubu Manowar, 24 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta sevenleriyle buluştu.

Sahnede Türkçe konuşup, Türk bayrağı dalgalandırdılar. Alanı dolduranlara dinleyecilerine “delikanlı, cengaver metal müzik savaççısı” diye hitap ettiler.

MANOWER HEYECANI

Küçük Çiftlik Park’ta Metal Summer Festival kapsamında, Kırmızı, Pentagram, Arch Enemy gibi ünlü metal müzik grupları sahne aldı. Manowar, konserin en çok beklenen grubuydu. Gündüz başlayan müzik şöleni gece geç saatlere kadar Manowar hayranlarının tükenmeyen enerjisiyle devam etti.

TÜRKİYE’DE 3’ÜNCÜ KONSERİNİ VERDİ

Gece saat 22:00’de ise sahneye festivalin beklenen grubu Manowar çıktı. Ünlü grup Kings of The Metal albümünün neredeyse bütün şarkılarını canlı olarak seslendirdi ve efsanevi şarkıları , “Warriors of The World” ile muhteşem bir final yaptı.

TÜRKÇE KONUŞTU, SOMA’YA ÜZÜLDÜ, TÜRK BAYRAĞI DALGALANDIRDI

Konserin ortalarında, grubun solisti Joey DeMaio alandaki hayranlarına Türkçe olarak seslendi. Akıcı Türkçesiyle dikkat çeken Amerikalı solist, Türkiye’nin geçen hafta yaşadığı Soma’daki maden faciasıyla ilgili olarak üzüntülü olduklarını söyledi. Türkiye’ye gelmez diyenlere inat bir kez daha Türkiye’ye geleceklerini söyleyerek alandan büyük alkış aldı. Sahnede Türk Bayrağı’nı dalgalandıran grup, Türk hayranlarının ‘Delikanlı cengaver birer metal müzik savaşçısı’ olduklarını da söyledi. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Joey DeMaio ‘Kardeşlerim’ diye hitab ettiği hayranlarıyla bir kez daha görüşmek istediklerini söyleyerek sahneden ayrıldı.

Etkinlik görüntüleri için için tıklayınız!